Jau seniai sakiau, kad būtina užkirst kelia biokuro rinkos monopolizavimui ir BŪTINA leist BET KAM parduoti biokurą (aišku protingas kiekis pvz miškovežis ar pan. suprantamas, kad veikėjai su glėbeliu prilaužytų pakelės šakų „biokuro tiekėjų“ nevaizduotų…).

O jei kažkoks tarpininkas ale „bionovus“ supirks pigiai biokurą iš ūkininkų ir paskui vistiek parduos su kelių šimtų proc antkainiu, tai nebus naudos nei BIOKURO gamintojams, nei šilumos VARTOTOJAMS, nes pagrindinę dalį nusineš „perekūpai“…

Į priekį juda ikiteisminis tyrimas dėl „Vilniaus energijos“ veiksmų, kuriais galimai dirbtinai didinta šilumos kaina. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Kęstutis Jucevičius DELFI informavo, kad tyrimas atliekamas dėl galimo sukčiavimo, o koncerno „Icor“ (buv. „Rubicon Group“) kompanija „Bionovus“ iš biokuro pardavimo „Vilniaus energijai“ gavo dešimtis milijonų pelno, FNTT duomenis, įskaičiuoto į šilumos tarifus.

„Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Grynai dėl „Vilniaus energijos“ vadovų veiksmų“, – DELFI sakė K. Jucevičius.

Pasiteiravus, kokio rango šilumininkai yra šio tyrimo objektai, FNTT vadovas teigė, kad tai „patys aukščiausi vadovai“, tačiau konkrečių pavardžių neįvardijo.

„Bet šiai dienai įtarimai dar niekam nepareikšti“, – pridūrė K. Jucevičius.

Jis taip pat nurodė, kad tyrime figūruoja dar dvi įmonės – „Dalkia Lietuva“ ir „Bionovus“. Esą tyrimas taip pat atliekamas šiose įmonėse vadovaujančias pareigas užimančių asmenų atžvilgiu.

Anot K. Jucevičius, FNTT pavyko nustatyti, kiek pelno iš „Vilniaus energijai“ tiekiamo biokuro uždirbo „Bionovus“.

„UAB „Bionovus“, perparduodama biokurą „Vilniaus energijai“, vien tiktai per 2007-2011 m. uždirbo 53 mln. Lt pelno. Grynojo pelno. Tas pelnas – žinote, kas jį sumokėjo. Sumokėjo Vilniaus miesto šilumos vartotojai“, – sakė pašnekovas.

Kada byla galėtų pasiekti teismą, FNTT vadovas neprognozuoja.

„Vilniaus energija“: tai eilinis bandymas kriminalizuoti biokuro verslą

„Vilniaus energijos“ ir „Icor“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas teigė, kad FNTT direktoriaus paskelbtą informaciją laiko bandymu kriminalizuoti biokuro verslą.

„Mes tai vertiname kaip eilinį bandymą kriminalizuoti biokuro verslą Lietuvoje, taip toliau tiesiant kelius brangių gamtinių dujų naudojimui, – sakė jis. – Šiuo metu Lietuva yra kryžkelėje: kurį kelią rinktis – vietinio biokuro ar toliau importuoti brangias gamtines dujas. Taip pat vertiname tai, kaip priešrinkiminį politikavimą“.

N. Mikalajūnas paminėjo, kad šilumos tiekėjai negali pirkti biokuro didesne kaina nei vidutinė rinkos.

„Svarbu pažymėti, kad biokuro kainą Lietuvoje nustato Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ir ją skelbia savo tinklalapyje, todėl yra neįmanoma, kad šilumos tiekimo įmonės pirktų biokurą didesne kaina nei nustatyta vidutinė rinkos kaina“, – tikino įmonių atstovas.

Straipsnio šaltinis

4 Responses to “FNTT vadovas: atliekamas tyrimas dėl „Vilniaus energijos“ vadovų sukčiavimo, iš biokuro uždirbti milžiniški pelnai”

 1. Anonimas Says:

  Juk net reklamoje „kaimynai“ pasakojo iš ko susideda šilumos kaina…. Viskas juk kuro kaina… (tiesa nutylėjo, kad kuro kainą irgi įtakoja tie patys rubikoniniai ir tą ko nepasiima per šildymo kainos pelną, paima per kuro kainą 😀 😀 :D)

 2. Gal kas nors Says:

  Pajudės, nes anksčiau buvusiems FNTT vadovams atrodo tokie dalykai nerūpėjo.Pavyzdžių daug – VEKS, Vilniaus Gedimino prospekto plytelės,Vilniaus Valdovų rūmai,Fluksus šiukšlių kolekcija,AE uždarymas ,Kauno “ auksinis“ tualetas, Vilniaus Operos ir baleto teatro scena ir t.t.

 3. va Says:

  Tauragės šilumos tinklai gegužės 15 dieną pasirašė 4 metų trukmės 26,998 mln. litų vertės (32,668 mln. litų – su PVM) sutartį su „Timbex“. Kai kuriais skaičiavimais, šilumos tinklai įsipareigojo pirkti biokurą beveik dvigubai didesne nei rinkos kaina.

  Seimo nariai įtaria, kad Tauragės šilumos tinklai, organizuodami konkursą, galėjo dirbtinai riboti tiekėjų konkurenciją ir biokurą šilumos gamybai nupirko du kartus brangiau nei rinkos kaina.

  Be to, bendrovė apie biokuro pirkimą paskelbė „Valstybės žiniose“, tačiau apie tai nepranešė Viešųjų pirkimų tarnybai. Gali būti, kad dėl to pasiūlymą dėl pirkimo pateikė vienintelis tiekėjas.

 4. va Says:

  Pasak konkurencijos tarybos vadovo, tyrimas atliekamas dėl to, ar Prancūzijos bendrovės „Dalkia“ antrinės įmonės Lietuvoje “ Vilniaus energijos“ vadovai galėjo sukčiauti, leisdami su ja susijusiai įmonei „Bionovus“ pelnytis iš biokuro pardavimų.
  Skaičiuojama, kad pastaroji įmonė 2007–2011 metais vien iš pardavimų „Vilniaus energijai“ gavo daugiau nei 53 mln. litų grynojo pelno.
  Kada tyrimas bus baigtas, kol kas Š.Keserauskas negalėjo pasakyti.

  http://verslas.delfi.lt/energetika/d-grybauskaite-silumos-ukio-pertvarka-naudinga-monopolininkams.d?id=61822049#ixzz2YdbkKPQs

Leave a Reply