Na va. Anglai jau susigalvojo „bonusavimą“ už pagalbą atskleidžiant nusikaltimą. Kol kas tik girtiems vairuotojams bus neramu, bet gal ateityje „privatus policininkavimas“ išplis???

Jau seniai esu sakęs, jei 10proc nuo realios baudos už nusikaltimą, būtų pervedama padėjusiems atskleisti nusikaltimą, jokie makliuotojai nebesididžiuotų kažką „prasukę“ ir taip ramiai nebemiegotų… O jei rizika būti pagautam padidėja, tada ir toks „verslo planas“, gyventi iš nusikaltimų arba bent prisidurti kažką numakliuojant, nebebūtų toks patrauklus…

Neįprastą kampaniją sugalvojo Didžiosios Britanijos Vakarų Midlandso policija. Ji vadinasi „Įduok išgėrusį vairuotoją ir gauk 200 svarų sterlingų“. Tai – daugiau nei 800 litų.

Tokiu būdu valdžia tikisi kovoti su išgėrusiais vairuotojais Kalėdinių švenčių laikotarpiu. Tiesa, premija laukia informatoriaus tik tuo atveju, jei pagal jo informaciją bus iškelta baudžiamoji byla.

Kaip žinoma, per švenčių laikotarpį daugelis vairuotojų mano, kad nedidelis alkoholio kiekis nesutrukdys savo automobiliu parvažiuoti namo. Tokių „drąsuolių“ pasitaiko bet kuriuo metų laiku, tačiau per Kalėdų šventes įregistruojama daugiausia pažeidėjų.

Pranešti apie neblaivų vairuotoją bus galima anonimiškai skambučiu interneto portalui „Crime stoppers” arba tiesiogiai policijai, praneša „The Daily Telegraph”.

Straipsnio šaltinis

Leave a Reply