„Chevron“ pasitraukimas – blogas signalas užsienio investuotojams

Posted by teisingas on Trečiadienis Spa 9, 2013 Under Didvyriai, Nuopelnai

Protestuotojai prieš skalūninių dujų gavybą

Na ką… VAE projektas sužlugdytas. SAVŲ dujų gavybą sužlugdyta…. Dar lieka terminalą „užlenkt“ ir tada vėl galėsim ramiai sau gaspromines dujas pleškint…

Dar vienas logiškas sprendimo kaitaliot įstatymus viduryje konkurso rezultatas – užsienio investuotojų nepasitikėjimas Lietuva. Argi norėtumėte „žaisti“ su tuo kuris viduryje „žaidimo“ pats ima kaitalioti žaidimo taisykles. Taigi nuostoliai padaryti tikrai didesni nei praradimas vien dėl skalūnų… (o net ir vien dėl skalūnų pasak R.Žemaitaičio praradome 2 miljardus Lt o tai irgi „šis tas“)…

p.s. ačiū ir žmogeliams nuotraukoje… daugiau „didvyrių“/gelbėtojų nuotraukų galima rasti google.lt/imghp paieškoje…

JAV energetikos kompanijos „Chevron“ pasitraukimas iš skalūnų dujų žvalgybos konkurso Lietuvoje – didelis praradimas Lietuvai ir kartu rimtas signalas kitiems potencialiems užsienio investuotojams, teigia banko „Swedbank“ analitikas.

JAV energetikos kompanijos „Chevron“ pasitraukimas iš skalūnų dujų žvalgybos konkurso Lietuvoje – didelis praradimas Lietuvai ir kartu rimtas signalas kitiems potencialiems užsienio investuotojams, teigia banko „Swedbank“ analitikas.

Nerijaus Mačiulo teigimu, tai gali apsunkinti Vyriausybės pastangas pritraukti į Lietuvą užsienio investicijų.

„Akivaizdu, kad būtent pastarieji įvykiai tikrai nepalengvins užsienio investicijų pritraukimo ateityje. Nes bet koks stambus investuotojas, investuojantis ilgam ir statydamas ar infrastruktūros energetinius ar gamybinius projektus šalyje, tikisi, kad įstatyminė aplinka, reguliacinė, mokestinė ir politinė aplinka nesikeis, keičiantis Vyriausybėms.

Mes kol kas Lietuvoje demonstruojame, kad kiekvienas Vyriausybės pasikeitimas reiškia, kad prieš tai buvę valstybės įsipareigojimai nebegalioja, ir tai yra pirmas ženklas, kad valstybė nėra patikima partnerė“, – BNS sakė N.Mačiulis.

Anot jo, buvo matyti labai organizuotas, sistemiškas pasipriešinimas skalūnų dujų žvalgybai Lietuvoje, ir ši akcija pavyko: „Ir toliau liksime su galbūt potencialiai dideliais ištekliais po žeme ir negalėsime jų eksploatuoti, ir vėl būsime priklausomi nuo brangių importuojamų gamtinių išteklių“.

„Buvo galima tikėtis tokio kompanijos sprendimo, nes iš tiesų sąlygos keitėsi iš esmės, aplinkybės, susijusios su tokiu sprendimu pasikeitė, keičiant reguliavimo aplinką, keičiant įsipareigojimus įmonės, kuri buvo pasiruošusi žvalgyti ir galimai išgauti tas dujas. Ir turbūt reikia vertinti, kad tai yra praradimas Lietuvai“, – BNS antradienį sakė N.Mačiulis.

Analitiko vertinimu, „Chevron“ iš esmės buvo priverstas pasitraukti iš konkurso, sudarius nepalankias sąlygas investuoti Lietuvoje.

„Aš manau, kad čia ne „Chevron“ pasirinkimas – čia buvo Lietuvos politikų pasirinkimas destabilizuoti tą reguliacinę aplinką, pakeisti ją iš esmės taip, kad dabartinėmis aplinkybėmis kompanijai neapsimokėtų planuoti žvalgyti ir išgauti tas dujas.

Aš manau, kad čia Vyriausybei, Seimo nariams, kurių kai kurie labai intensyviai ragino keisti įstatymus, reglamentuojančius žvalgybą ir gavybą, tai yra signalas, kad su užsienio investuotoju reikia elgtis pagarbiai“, – sakė N.Mačiulis.

Konkursas bus nutrauktas

Aplinkos ministerijos kancleris Robertas Klovas sako, jog pasitraukus JAV bendrovei „Chevron“, skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos vakarų Lietuvoje konkursas artimiausiu metu bus nutrauktas. Ar ateityje bus skelbiamas naujas konkursas, kol kas neaišku.

„Dabar, kadangi Geologijos tarnybai yra įteiktas prašymas nebedalyvauti konkurse ir atsiimti savo siūlymus, tai reiškia, kad daugiau kandidatų nėra ir konkursas bus nutrauktas, laikomas neįvykusiu. Tuo ir baigsis šis konkursas“, – BNS antradienį sakė pareigūnas.

Anot R.Klovo, kol kas nėra sprendimo, ar ateityje bus skelbiamas naujas konkursas: “Dėl naujo dar nėra priimta sprendimo“.

Kanclerio teigimu, „Chevron“ atstovai pažymėjo, kad lieka dirbta Lietuvoje per kompaniją „LL investicijos“, kurioje koncernas valdo 50 proc.kapitalo.

JAV energetikos milžinė „Chevron“ iš konkurso pasitraukė dėl rizikingų investicijų, sako R.Klovas.

„Susitikime šiandien jie daugiau akcentavo verslo riziką, kaip jie matė tuos pakeitimus. Didžioji dalis pakeitimų nebuvo bloginantys situaciją ar nukreipti prieš juos, tiesiog tai buvo teisinių spragų užpildymas. Žinoma, jiems ta teisinė aplinka gal negarantavo, jų įsitikinimu, saugaus verslo. Jie pasverdami, kad tai susiję nemažomis investicijoms, jie nutarė, kad tokiomis sąlygomis eiti į šį verslą yra rizikinga“, – BNS sakė R.Klovas.

„Chevron“ antradienį pareiškė pasitraukianti iš skalūnų dujų žvalgybos konkurso dėl reikšmingų pokyčių Lietuvos mokesčių, teisinėje ir reguliavimo aplinkoje.

Aplinkos ministerija po daugiau nei pusmetį trukusių politikų, mokslininkų ir vietos bendruomenių diskusijų rugsėjo viduryje rekomendavo Vyriausybei paskelbti „Chevron“ skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso nugalėtoja. JAV bendrovė buvo vienintelė konkurso dalyvė.

Skelbta, kad „Chevron“ 1,8 tūkst. kvadratinių metrų Šilutės-Tauragės plote turės investuoti ne mažiau nei 80 mln. litų.

Birželį „Chevron“ jau pradėjo naftos žvalgymo darbus prie Stemplių kaimo Šilutės rajone – tai daroma per naftos bendrovę „LL investicijos“.

Straipsnio šaltinis

5 Responses to “„Chevron“ pasitraukimas – blogas signalas užsienio investuotojams”

 1. darbotvarkė Says:

  Butkeviciaus darbotvarke :

  1) suzlugde VAE statybas
  2) suzlugde skalunu duju zvalgyba
  3) spjove ant Lietuvos pieno, mesos perdirbeju ir „furistu“
  4) sulindo i uzpakali gazprom
  5) del visko apkaltino Kubiliu

  DABAR SVARBIAUSIA

  PASIDIDINO SAU (2500 LT.) IR VISAI SAVO KLIKAI ATLYGINIMUS

 2. mokesčiai Says:

  O argi sakau, kad maxima mokesčių nemoka, bet:
  Akcinė bendrovė „ORLEN Lietuva“ Veikiantis 1.279,2
  MAXIMA LT, UAB Veikiantis 307,5

  beje:
  Lietuvos ir Danijos uždaroji akcinė bendrovė „MINIJOS NAFTA“ Veikiantis 24,8
  Tai čia smulkutė gamtos resursų išgavimo bendrovytė, bet mokesčių vistiek 25mln KASMET atiduoda. O kiek būtų galėję sumokėti Shevron už dujas? (+net jei pačios dujos kainuotų tiek kiek ir gasprominės, vistiek galutiniam vartotojui dzin, nors įmonės mokesčiai eina į biudžetą (Lietuvos arba Rusijos)

  p.s. kiek ten trūksta pinigų mokytojų algoms pakelti?

  Citata iš INFORMACIJOS ŠALTINIO, o ne kaimynų pasakojimų:
  „Naftos perdirbimo gamykla, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, pernai sumokėjo 1,279 mlrd. Lt mokesčių ir pagal šį rodiklį ištraukė visą pramonės sektorių į antrąją vietą. „Orlen Lietuva“ svorį valstybės biudžete iliustruoja faktas, kad antrąją eilutę užimanti „Minijos nafta“ sumokėjo tik 24,8 mln. Lt“

 3. piktas Says:

  gazprominiai žirgaičiai video failiuke…

  http://tv.lrytas.lt/?id=13812554941379454593

 4. ir dar kartą Says:

  O va čia iš http://www.15min.lt/naujiena/verslas/energetika/elektrosokas-naujas-rusu-ginklas-ekonominiame-kare-su-lietuva-664-375700?cf=df

  Elektrošokas – naujas rusų ginklas ekonominiame kare su Lietuva

  Praėjusią savaitę vidutinė elektros kaina biržoje pašoko iki 26,9 cento už kilovatvalandę. Pernai pirmąją spalio savaitę elektros kaina biržoje siekė 15,8 cento. Rugsėjo kainų palyginimas – 21,4 cento šiemet ir 15,3 cento pernai.

  VAE nereikia, brangu brangu – va dabar rukykit, parodė jau kas yra brangu….
  Skalūnai užlenkti, dabar dar terminalą patvarkykit ir vėl 1 brangiausiais Europoje vamzdis liks…

  Kaip gaila žmonių kurie nuoširdžiai tiki, kad VAE ir skalūnų užlenkimas yra „pergalė“, na ir sveikinimai tiems kurie bent jau už tai gavo naudos tiek, kad brangi elektra ir dujos jau jiems dzin…

 5. Rolandas Says:

  Nu man kai juokinga ta visa žigaičių bendruomenė… atsirado ble žalieji, kurie gamtą saugo ir apie kažkokį užterštumą kalbą… Va puikus pvz.: kaimuose kur nėra centralizuotų nuotekų tinklų pagal įdėja iš nuotekų kaupimo rezervuarų (šulinukų) visos fekalijos turėtų būti išsiurbiamos specialia tam pritaikyta mašina ir nuvežama utelizavimui, bet kaimuose tokių dalykų nelabai pamatysi… įmeti siurblį į šulinį ir viską išpumpuoji į griovį (ir toks reiškinys pakankamai paplitęs)… Tai apie kokia čia gamtosauga kalba tie patvoriniai… Va per tokius idiotus kokius nuostolius patyrė valstybė… Tiesiog puikus vyriausybės darbas, va dėl neveiksnumo ir nesutarimo jau atsikratėm vieno investuotojo… Su atomine elektrine jau ir viskas kaip ir aišku, kad tuoj „Hitachi“ pasitrauks… Va dar prie viso šito reikia kad dujų terminalo statybos dėl kažkokios tai priežasties sustotu… Pasauliniam kontekste atrodom apgailėtinai… Kaip gali kas nors investuoti Lietuvoje jeigu tokių didelių projektų net nesugebam suderint… Koks gali būti pasitikėjimas tokia valdžia ir kas atlygins nuostolius… Jei taip ir toliau tai tikrai reikės pradėt galvoti apie evakuacija iš šios šalies…

Leave a Reply