Kaimynai. Mes žinome iš ko susideda šilumos kaina… 🙂

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius interviu „Verslo žinioms” teigia, tarnyba toliau tęsia tyrimą dėl „Vilniaus energijos” ir su ja susijusių įmonių.

K. Jucevičius atskleidžia, kad bendrovė turėjo didelį biokuro supirkimo tinklą, daugiausia iš mažų biokuro įmonių, kurių buvo šimtai. Tiriama versija, kad iš šių tiekėjų įmonės kurą pirko daug pigiau, nei paskui siūlydavo įsigyti „Vilniaus energijai”.

„Įtariama, kad buvo nepagrįstai didinama marža ir taip išpučiamos šilumos gamybos sąnaudos, todėl Vilniuje ir kituose miestuose nepagrįstai didėjo šilumos kainos. Įtariama, kad tokiu principu pelnas būdavo sutelkiamas įmonėje „Bionovus”, – „Verslo žinioms” sakė FNTT vadovas.

Pasak jo, tokia schema veikė apie 10 metų. Kada bus baigtas tyrimas, K. Jucevičius nesiėmė prognozuoti, tačiau artimiausiu metu planuoja keliems asmenims pareikšti įtarimus. Kas jie tokie, FNTT vadovas neįvardino.

Jau anksčiau „Vilniaus energija“ teigė, kad tokie tyrimai – bandymas kriminalizuoti biokuro verslą.

„Mes tai vertiname kaip eilinį bandymą kriminalizuoti biokuro verslą Lietuvoje, taip toliau tiesiant kelius brangių gamtinių dujų naudojimui”, – sakė bendrovės atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas. N. Mikalajūnas paminėjo, kad šilumos tiekėjai negali pirkti biokuro didesne kaina nei vidutinė rinkos.

„Svarbu pažymėti, kad biokuro kainą Lietuvoje nustato Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ir ją skelbia savo tinklalapyje, todėl yra neįmanoma, kad šilumos tiekimo įmonės pirktų biokurą didesne kaina nei nustatyta vidutinė rinkos kaina“, – tikino įmonių atstovas.

Straipsnio šaltinis

2 Responses to “FNTT vadovas atskleidžia, kaip šilumininkai siurbė vilniečių pinigus”

 1. didvyriai.lt Says:

  pasirodo su žolyte irgi įdomus dalykas kai pasidomi.

  Jei trasas dabar renovuotų, tada reiktų vamzdžius keisti į tokio pat diametro, kokie yra dabar.
  Jei namai būtų renovuoti, jiems reiktų mažiau šilumos, vadinasi tą patį šilumos kiekį galima perduoti mažesnio diametro vamzdžiu, kuris yra pigesnis ir juo pigiau būtų galima teikti šilumą į namus….

  Tai finale kompleksiškai būtų galima sutaupyti daugiau, bet čia tik teoriškai, nes skirtingi savininkai skirtingi interesai ir t.t. niekaip neleis visko optimaliai padaryt… 🙂

  p.s. man irgi tikrai nepatinka žolytė kieme žiemą…

 2. AČIŪ Says:

  beje va „gražuoliai“ protestavę prieš atliekų deginimo gamyklą 2008, tai vat jiems galime irgi padėkoti už tai, kad Klaipėdoje šildymo kaina sumažėja, o Vilniuje ne… O dar netgi ir šiukšlių išvežimas pabrangs….

  http://g3.dcdn.lt/images/pix/520×270/59b689e4/file19587124_1b5ad493e382e435c4.jpg
  http://ekologija.blogas.lt/files/2009/10/pries-atlieku-deginima.jpg
  http://www.15min.lt/images/photos/597379/big/1216899931sav.jpg

  (tarpus susitvarkykite arba google paieškoje įveskite pvz protestai prieš atliekų deginimo gamyklą

  Kaip sakoma blogiau už kvailį yra tik kvailys su iniciatyva

Leave a Reply