Na va. Kas daug kam atrodė akivaizdu, dabar jau teisme. Ar pavyks prokurorams įrodyti neteisėtą praturtėjimą, ar vis tik trūkstamus 400 tūkstančių Lt Šriubėnas buvo iš kažko pasiskolinęs? Beje, būtų įdomu, jei būtų galima patikimai nustatyti kada yra parašomi skolų rašteliai ir ar tikrai visada data esanti ant skolos raštelio sutampa su jo pasirašymo data… 🙂 Na bet realesnis būdas tvarkytis su skolos rašteliais yra tiesiog nepripažinti Notarų nepatvirtintų popiergaliukų ir tiek… Sutikime, jei iš kažko skolinatės keliasdešimt ar net kelis šimtus tūkstančių, tai matyt nepagailėsite keliasdešimt litų dėl savo paties ramybės tokį skolos raštelį tvirtindami pas notarą…

p.s. kažin kiek „Oficialiai“ p.Šriubėnas išleido maistui ir kitoms eilinėms išlaidoms. Nepanašu, kad būtų 5m badavęs, todėl ir įdomu ar tie ~400 000Lt lieka po „absoliučios dietos“ ar ne…

Buvęs aplinkos viceministras bei buvęs Vilniaus vicemeras Stanislovas Šriūbėnas su žmona Alma bus teisiami dėl neteisėto praturtėjimo. Apie tai ketvirtadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

„FNTT Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame buvęs Lietuvos aplinkos viceministras ir jo sutuoktinė įtariami neteisėtu praturtėjimu. Baigta baudžiamoji byla perduodama nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismu“, – teigiama FNTT pranešime.

Galimai neteisėtai Šriūbėnų įgyto turto vertė – daugiau nei įspūdinga.

„Teisėtomis pajamomis (sutuoktiniai – DELFI) negalėjo pagrįsti daugiau kaip 400 tūkst. litų sumos, už kurią buvo įsigytas nekilnojamasis turtas, automobiliai, obligacijos ir Vyriausybės vertybiniai popieriai“, – informuoja FNTT.

 Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už neteisėtą praturtėjimą asmuo, turintis nuosavybės teise didesnės negu 500 MGL (65 tūkst. Lt) vertės turtą ir žinantis arba turintis ir galintis žinoti, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimo iki ketverių metų bausme.

FNTT ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) S. Šriūbėnu susidomėjo po DELFI publikacijų apie šio politiko turtus. DELFI skelbė, jog politikas įgijo butus iš įmonių, kurioms puikiai sekėsi Vilniaus savivaldybės viešuosiuose pirkimuose. Tada S. Šriūbėnas į platesnes diskusijas apie savo turtus nesileido ir tikino neatpažįstantis dalies DELFI atskleisto savo nekilnojamojo turto. Tiesa, Registrų centras patvirtino, kad DELFI duomenys atitiko nekilnojamojo turto registro informaciją.

DELFI primena, jog FNNT ir VMI akiratyje atsidūrės S. Šriūbėnas gerokai patikslino savo turto deklaraciją.

Dar dirbdamas viceministru, S. Šriūbėnas deklaravo privalomo registruoti turto už kiek daugiau nei 896 tūkst. Lt. Neseniai „Valstybės žinių“ paskelbtoje patikslintoje deklaracijoje šis skaičius išsipūtė beveik dvigubai – iki maždaug 1,74 mln. Lt.

Ir tai ne vienintelė vieta, kur apsiskaičiavo S. Šriūbėnas. Pirminėje turto deklaracijoje jis nurodė turįs beveik 1,15 mln. Lt piniginių lėšų. Čia, pasirodo, politikas smarkiai suklydo – patikslintoje deklaracijoje jis nurodė turįs tik 280,82 tūkst. Lt santaupų.

Pirminėje turto deklaracijoje už 2011 metus S. Šriūbėnas iš viso deklaravo turto už maždaug 2,045 mln. Lt. Tikslindamas deklaraciją, jis nurodė turįs truputį mažiau – 2,025 mln. Lt.

Straipsnio šaltinis

2 Responses to “Galimai neteisėti turtai sodina S. Šriūbėną į teisiamųjų suolą”

  1. facebokas Says:

    https://lh3.googleusercontent.com/-zc3_fTMoaMQ/Uno9MiJom3I/AAAAAAAAQcQ/qNT9tCls4Y4/w482-h449-no/2013+-+1

  2. kas čia per.... Says:

    Ne nu čia aukščiausio lygios absurdas, kaip galima BANDYT bausti valdininką, kas čia per prokuroras, kur jis žiūri, ko nekontroliuoja savo pavaldinių….

    Reik kuo greičiau keist generalinį prokurorą, o tai šitas jau visai afigiel,… ŠRIUBĖNĄ kaltint… Prie Adomavičiaus lenda…. Dar š Lietuvos geležinkelių kabinėjasi ir kažkokį kyšio ėmimu kaltina… (STT agentai pričiupo vieną iš „Lietuvos geležinkelių” skyriaus vadovų)

    Greičiau seimui reik mest Valį, o tai toks nesuvaldomas dalykas, kaip valdininkų klibinimas gali išplisti, tai kaip čia atrodys… Viską pasidarai, ateini prie lovio ir paskui dar reik per petį neramiai žvilgčiot, kad koks Valio darbuotojas „normaliai“ pasrėbt nesutrugdytų…

Leave a Reply