Vilniaus valdžia ragina skųsti nelegaliai pašalpas gaunančius kaimynus

Posted by teisingas on Penktadienis Gru 6, 2013 Under Nuopelnai

Tie kuriems pagal „paniatkes“ artimesnis kalėjimo žargonas, puls tai pavadinti „ožinimu“. Kiti, nuo skandinavų ar išsivysčiusių vakarų valstybių kopijuos pasakymą – piletiškumas.

p.s.  biudžetas yra toks dalykas, kur VISI mokesčių mokėtojai „susimeta“ savo pinigus (per mokesčius), o paskui jau tie pinigai yra leidžiami tam tikriems poreikiams. Ar Jums patiktų savo pinigus atiduoti fiktyviam „bedarbiui“, kuris realiai pajamų turi gal net daugiau nei visa Jūsų šeima kartu sudėjus, bet ne tik, kad neprisideda bendram tikslui, bet dar į TAVO kišenę lenda? Ar čia tokia vagystė yra kažkuo geresnė, nei valdininko „numakliuoti“ pinigai?

„Savivaldybėje įdiegtas pasitikėjimo telefonu numeris 211 20 40, kuriuo galima anonimiškai pranešti apie piktnaudžiavimą pinigine socialine parama, pavyzdžiui, apie nelegalų darbą, nelegalias pajamas, nuslėptas vaiko išlaikymui skirtas lėšas, alkoholio, psichotropinių, narkotinių medžiagų vartojimą ar platinimą, taip pat ir apie žmones, kuriems reikalinga socialinė parama“

Nuo šių metų sausio iki spalio mėn. Vilniaus miesto savivaldybė iš gyventojų iš viso priėmė daugiau nei 37 tūkst. prašymų socialinei pašalpai gauti.

Vadovaujantis Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nuostatomis, išnagrinėjus pateiktus prašymus, 6 tūkst. prašymų (16,2 proc.) neatitiko įstatymo sąlygų ir buvo atmesti.

„Savivaldybėje įdiegtas pasitikėjimo telefonu numeris 211 20 40, kuriuo galima anonimiškai pranešti apie piktnaudžiavimą pinigine socialine parama, pavyzdžiui, apie nelegalų darbą, nelegalias pajamas, nuslėptas vaiko išlaikymui skirtas lėšas, alkoholio, psichotropinių, narkotinių medžiagų vartojimą ar platinimą, taip pat ir apie žmones, kuriems reikalinga socialinė parama“, – pranešime spaudai cituojama Socialinių pašalpų skyriaus vedėja Ieva Paberžienė.

Socialinių išmokų skyrius iš nelegalaus darbo kontrolę ir prevenciją vykdančių institucijų gavo informacijos apie 248 asmenis, galimai pažeidusius piniginės socialinės paramos skyrimo tvarką. Šie žmonės vykdė nelegalią veiklą, nuslėpė pajamas.

Maža to, buvo tikrinamos ir socialinių pašalpų gavėjų gyvenimo sąlygos. Po patikrų socialinės pašalpos neskirtos 525 asmenims.

Nuo 2014 metų sausio 1 dienos Savivaldybė socialinės pašalpų skyrimo funkcijas vykdys savarankiškai.

Straipsnio šaltinis

 

One Response to “Vilniaus valdžia ragina skųsti nelegaliai pašalpas gaunančius kaimynus”

 1. skiedaliui Says:

  „Noriu Vilniaus valdžią paskust. Kur skambyt?“

  nieko tu nenori… Norėtum pranešt nueitum į STT puslapį:
  v v v stt.lt/ lt/praneskite- apie-korupcija /praneskite- apie-korupcija/

  Arba v v v .policija.lt/ index.php ?id=67

  Ir praneštum. Šuo kuris daug loja nekanda…. Taip kad paniurzgėjai po norim ir nuo to NIEKAS nepasikeitė. Tai jei tau dabartinė sistema tinka tai ir toliau taip gyvenk, tik komentaruose karts nuo karto nuoskaudą išliedamas….

Leave a Reply